Ali Esedi - Biyografisi
turkusozu.com'u
beğenin
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Türkü Sözü Nota Hikaye Video Sanatçı Albüm
01 Haziran 2020 Pazartesi
Ne aramıştınız ?
Ana menü
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Sanatçı Adı: Ali Esedi (Biyografi)
Doğum Tarihi: 1978
Memleketi: Merzifon
1978 yılında Merzifon’da doğdu. Asıl ismi Ali Cem Akbulut’tur. Halk ozanlarının yoğun yetiştiği bir bölgede büyüdü. Çeşitli illerde eğitimi tamamladı. Yüksek Öğrenimini Erzincan’da tamamladı.

Şiire ilgi duyması ilkokul dönemine dayanır. Çok sayıda halk şiiri kitabı okudu. 16 yaşından itibaren Ali Esedi mahlasıyla heceli şiir yazmaktadır. O yıllardan itibaren ulusal ve yerel dergilerde şiirleri yayınladı. Bazı araştırmalara aktarıldı. Sevgiden hicve her konuda ve her türünde şiirleri bulunmaktadır. Folklor araştırmaları ve derlemeler yapmaktadır. Bir çok Aşık/şairlerle görüştü. Halk Şiiri üzerine kendi kütüphanesini oluşturdu. Evli ve bir çocuğu olup Öğretmenliğe devam etmektedir.

Hayatı ve şiirleri üzerine bir tez çalışması hazırlanmakta olan Ali Esedi’nin şiirlerinden oluşan birde kitabı yayına hazırlanmaktadır.

Dilek Gündoğan'dan aktarılmıştır...

Sanatçılarımızın biyografileri internet kaynaklarından derlenmiştir. Eğer hatalı ve yanlış bilgiler içeriyorsa lütfen bizimle iletişime geçiniz. Yayımlanan biyografiler sadece paylaşım amaçlıdır ve ticari olarak kullanılmamaktadır. Ayrıca istenildiği taktirde kaldırılabilir.