Ozan Ata Canani - Biyografisi
turkusozu.com'u
beğenin
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Türkü Sözü Nota Hikaye Video Sanatçı Albüm
17 Şubat 2019 Pazar
Ne aramıştınız ?
Ana menü
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Sanatçı Adı: Ozan Ata Canani (Biyografi)
Doğum Tarihi: 1963
Memleketi: Maraş
1963 yılında Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesine bağlı Kızık köyünde doğmuştur. 1975 yılından bu yana Almanya' da yaşamaktadır. 13 yaşından itibaren THM Müziğinin aşıklama dalında yoğrulmaya çalışan ozanımız 1976 yılından bu yana Aşık Mahzuni Şerif, Aşık Ali Nurşani, Ozan Yusuf Polatoğlu ve Ruhi Su gibi büyük üstadlarla ve ismini sayamayacağımız bir çok halk ozanları ile konserlerde ve türkü gecelerinde bulunmuştur.

1980 yılında Almanya'da düzenlenen "Demokratischer Lieder", yani Demokratik Türküler adlı uluslararası halk ozanları yarışmasında 160 ayrı yarışmacı arasında; Avrupa'da yaşayan insanımızın sosyal yaşantısını dile getiren "Deutsche Freunde", "Alman Dostlar" adlı eseriyle 1.olmuştur.

Almanca yazmış olduğu eserler, Alman basınında geniş yer almış ve birçok Alman kanalında Anadolu Kültürünü tanıtmaya calışmıştır...

Halen Almanya'da yaşayan ozanımız, kendi öz müziğimiz, örf ve adetlerimizin gelecek nesillere taşınması için birçok kültürel gece ve konserlerde yer almaktadır.

Sanatçılarımızın biyografileri internet kaynaklarından derlenmiştir. Eğer hatalı ve yanlış bilgiler içeriyorsa lütfen bizimle iletişime geçiniz. Yayımlanan biyografiler sadece paylaşım amaçlıdır ve ticari olarak kullanılmamaktadır. Ayrıca istenildiği taktirde kaldırılabilir.