Hüseyin Albayrak & Ali Rıza Albayrak - Böyle Buyurdu Aşık Albümü
turkusozu.com'u
beğenin
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Türkü Sözü Nota Hikaye Video Sanatçı Albüm
05 Haziran 2020 Cuma
Ne aramıştınız ?
Ana menü
Hüseyin Albayrak & Ali Rıza Albayrak - Böyle Buyurdu Aşık
Sanatçı : Hüseyin Albayrak & Ali Rıza Albayrak
Album Adı : Böyle Buyurdu Aşık
Tarz : Halk Müziği
Eser Sayısı : 12
Çıkış Tarihi : 07 - Şubat - 2013
Editör : turkusozu.com
Bu Albümü Facebook'ta Paylaş

Şimdilik müzik kâfirleriyiz biz. ve zaaflarımızla müziğin üzerini örtmekteyiz\"
Hüseyin ve Ali Rıza Albayrak; Bâtıni Nefesler ve Şah Hatayi Deyişleri isimli daha önceki albümlerinde olduğu gibi bu albümde de deyiş ve nefes geleneğinin geleneksel formlarına yaslanarak müzikal seyr ü seferlerine devam ediyorlar. Albümde Yollarım Ali Çağırır, Gönül ve Kalmışsın Bir Kış İçinde isimli eselerde doğu-batı müzik formlarını sentezleme kaygısından uzak ve coğrafi kutuplaşmadan ziyâde insanın kendi ruhundaki doğu ve batı´yı buluşturma çabasının izlerini sürmekteler. Adı geçen bu eserlerin düzenlemeleri Yılmaz Yeşilyurt ve Sinan Cem Eroğlu´na ait.


Albümde dünyada etnik-elektronik müziğin önde gelen seslerinden Azam Ali üç eserde sesiyle katkıda bulunuyor.
Geleneksel Kürt müziğinin ülkemizdeki ve dünyadaki önde gelen seslerinden olan Aynur´da; Sivas-İmranlı yöresinin sayılı kadın âşıklarından olan Âşık Hanım´a ait uzun hava formundaki deyişi yorumluyor. Bu toprakların yetiştirdiği ve dünya´ya armağan ettiği virtü-öz ve insani-öz, üstat Erkan Oğur ise kopuz ve perdesiz gitarı ile iki eserde, sesiyle de bir eserde katkıda bulunuyor.


Albayrak birlisi! albümün yapılış gayesini açıklarken Pascal Quignard´ın;
\"Rivayet olunur ki ağ; büyüklüğüne, genişliğine, biçimine, sağlamlığına ve tuzaklara göre kendisi için gerekli olan örümceği örermiş\" sözüne atıfta bulunarak, albümün daha doğrusu içindeki eserlerin gerek sözlerinin gerekse müziklerinin bir zaman sonra Hüseyin ve Ali Rıza Albayrak´ın noksanlıklarını, zaaflarını törpüleme yolunda bir rehber olduğunun farkına varmalarını sağlayan bir yol arkadaşı olduğunu belirtmişlerdir. Akabinde de; Şimdilik müzik kâfirleriyiz biz.ve zaaflarımızla müziğin üzerini örtmekteyiz... diyorlar.

 

Kaynak: esenshop.com

 

yorum ::.

 

Yorum Bırakmak İster misiniz ?  
Kalan Karakter Sayısı : 500